Hoe beïnvloedt de Veggie Challenge het eet- en koopgedrag van de Belg?

In maart werd de Belg aangemoedigd om vaker plantaardig te eten. Zo’n 6000 mensen schreven zich in en velen registreerden dagelijks de maaltijden die ze aten. Sommige deelnemers kozen ervoor om tijdens maart enkele dagen geen vlees of vis te eten, anderen gingen voor een volledige maand veggie of plantaardig. In totaal heeft 1 op de 10 huishoudens deelgenomen!

GfK consumentenpanel

In dit artikel vind je enkele statistieken die de impact van de Veggie Challenge belichten. Dankzij het onderzoek van GFK kunnen we statistisch aantonen dat de campagne het koopgedrag van de Belg heeft beïnvloed.

Met gedetailleerde cijfers laten we zien hoe de Veggie Challenge niet alleen individuele eetgewoonten heeft veranderd, maar ook een bredere beweging richting duurzaamheid heeft gestimuleerd. Ontdek hoe deze campagne bijdraagt aan een gezondere toekomst voor mens en planeet.

De resultaten in cijfertjes

  • De Veggie Challenge is gekend door 35% van de Belgische huishoudens. 1 op 10 heeft deelgenomen in maart 2024. De campagne is een stuk bekender in Nederlandstalig België, maar de deelnemers in Brussel en Wallonië gingen wel vaker voor de veggie en vegan uitdaging. In Vlaanderen kiezen in verhouding meer mensen voor de flexi-challenge.
  • Dit jaar kozen maar liefst 16% van de deelnemers om 31 dagen vegetarisch te eten en 14% procent wilde een maand lang de plantaardige keuken ontdekken. Vorig jaar zag deze verhouding er anders uit: toen koos slechts 5% voor de plantaardige uitdaging!
  • Deelnemers kopen tijdens maart 4,5% minder vlees en vis dan tijdens de gemiddelde maand, terwijl dit voor niet-deelnemers in maart toeneemt met evenveel procent.
  • De populariteit van vlees- en visalternatieven neemt toe. Tijdens maart stijgt de aankoop ervan met 43% bij niet-deelnemers en met meer dan 70% bij de deelnemers. In totaal eet meer dan de helft van de deelnemers vleesvervangers. Vorig jaar was dit niet meer dan 40%. Goed nieuws dus voor alle producenten en warenhuizen die hun gamma willen uitbreiden!
  • Ook plantaardige zuivel werd in maart door meer mensen gekocht dan gemiddeld: 45% van de deelnemers en 20% van de niet-deelnemers kocht in maart wel eens plantaardige melk, yoghurt of kaas.

Ben je benieuwd naar de persaandacht van de Veggie Challenge? Klik hier voor een overzicht.

Naast deze, al zeggen we het zelf, impressionante resultaten, waren ook de deelnemers heel erg onder de indruk van de Veggie Challenge.

“Het bleek de motivatie te zijn die ik nodig had om te switchen.”

“De app was zeer leuk en handig! De Veggie Challenge is een super goed initiatief!”
Meer info over het onderzoek

Laatste updates en nieuws