Portugal versnelt de transformatie van voedselsystemen met de lancering van ProVeg Portugal

We zijn heel blij om de lancering van ProVeg Portugal aan te kondigen – het nieuwste lid van de ProVeg-familie! Met een team van Portugese professionals die gepassioneerd zijn door de transformatie van het voedselsysteem, is ProVeg Portugal klaar om de plantaardige shift in het land te versnellen. Lees verder voor meer informatie over hun plannen!

Portugal – een divers en multicultureel land

Portugal is een van de oudste landen van Europa en heeft een rijk cultureel erfgoed, dat is ontstaan door de invloed van Portugal als handels- en koloniale macht en door de verschillende invasies van het grondgebied – een combinatie die Portugal een gevarieerde keuken heeft opgeleverd, gekenmerkt door het gebruik van geurige specerijen en veel Portugese olijfolie.

In 2023 is de vleesconsumptie in Portugal met 1,6 kg per persoon gestegen tot een totaal van 119,6 kg per persoon, een van de hoogste niveaus van vleesconsumptie in Europa [1]Instituto Nacional de Estatística de Portugal. (2023, May 25). Human consumption of meat per capita (kg/ inhab.) by Meat type; Annual. Ine.pt. … Continue reading. Nu de klimaatcrisis steeds sneller om zich heen grijpt, is het dringend noodzakelijk om onze voedselsystemen opnieuw te bekijken en over te schakelen op duurzamere, klimaatvriendelijkere eetpatronen. Omdat voedsel zo centraal staat in de Portugese cultuur, is het belangrijk om het bewustzijn over de vele voordelen van plantaardig voedsel te vergroten.

Van de eerste vegetarische vereniging in Portugal tot een internationale organisatie die zich inzet voor plantaardige voeding

Voordat ze deel werden van het wereldwijde netwerk van ProVeg, was ons team in Portugal al bezig met het verspreiden van bewustzijn over de voordelen van plantaardige voeding, onder de vlag van Associação Vegetariana Portuguesa (de Portugese Vegetarische Associatie) – of AVP.

De AVP is opgericht in 2006 en heeft haar stempel gedrukt door met succes campagne te voeren voor een plantaardige levensstijl in het land.

Een van de grootste successen was de campagne die ertoe leidde dat Portugal minstens één plantaardige maaltijdoptie verplicht maakte in alle openbare scholen, ziekenhuizen, universiteiten en gevangenissen – het eerste land ter wereld dat dit deed.

Maak kennis met het ProVeg Portugal-team

Catarina Chavinha, de communicatiemanager van ProVeg Portugal, is enthousiast over dit nieuwe hoofdstuk en zet zich met passie in om boeiende en informatieve berichten te maken, zodat onze missie bij iedereen overkomt. Buiten haar werk experimenteert Catarina graag in de keuken, gaat ze naar liveconcerten en verkent ze graag nieuwe bestemmingen. Haar ideale dag? Genieten van heerlijke plantaardige gerechten en wandelen met haar trouwe hond Artur op het strand.

Carolina Mesquita is de coördinator van het School Meals Programme van ProVeg Portugal en een van de bestuursleden. Ze kijkt ernaar uit om zich aan te sluiten bij het wereldwijde ProVeg-team en zo beter bij te dragen aan onze gezamenlijke missie om het voedselsysteem te veranderen. Leuk weetje: terwijl ze door Portugal fietste, schreef Carolina een boek over het leven van oudere vrouwen in Portugese dorpen.

Irina Maia werkt sinds 2019 voor V-Label en is nu overgestapt naar een nieuwe rol als Manager van V-Label Portugal. Naast het evalueren van producten, houdt Irina zich ook bezig met licentieverlengingen, audits en algemeen administratief werk. Ze woont op het Portugese platteland met vier honden, drie katten en in het gezelschap van talloze wilde dieren, van vossen en dassen tot zwijnen, valken en muizen! Ze werkt van thuis uit, dus haar dagen zijn erg rustig, maar nooit saai of eenzaam, want er gebeurt altijd wel iets.

De senior voedingsdeskundige van ProVeg Portugal, Lucas Oliveira, is klaar om mensen te helpen die op een duurzame manier willen overstappen op een plantaardig eetpatroon en om begeleiding te bieden aan mensen die al een plantaardige levensstijl volgen. Lucas werkt momenteel aan het Portugese DGI-project (Dietary Guidelines Initiative) en creëert en beoordeelt content over eten voor de website en sociale media van ProVeg Portugal. Lucas is een voormalig mijningenieur en groeide samen met zijn tweelingbroer op in een klein dorpje in het Amazonewoud.

Joana Oliveira is de Country Director van ProVeg Portugal en is erg enthousiast om zich bij ons wereldwijde netwerk aan te sluiten. Ze hoopt dat de steun van een internationale organisatie zal bijdragen aan de transformatie van het voedselsysteem in Portugal, iets waar ze erg gepassioneerd over is. In haar vrije tijd wandelt Joana graag en doet ze regelmatig aan pilates. Ze is ook een trotse dog mom!

Een warm welkom voor ProVeg Portugal

We zijn erg blij dat de ProVeg familie zich uitbreidt naar Portugal en zijn ervan overtuigd dat deze nieuwste aanwinst de verschuiving naar plantaardige voeding op het Iberisch schiereiland verder zal versnellen. Na de opening van ProVeg-kantoren in Nigeria en Maleisië in 2023, blijven we de wereldwijde verschuiving naar plantaardig eten versnellen.

References

References
1 Instituto Nacional de Estatística de Portugal. (2023, May 25). Human consumption of meat per capita (kg/ inhab.) by Meat type; Annual. Ine.pt. https://www.ine.pt/bddXplorer/htdocs/minfo.jsp?var_cd=0000211&lingua=EN

Laatste updates en nieuws